استان جیرفت

لیست ادارات کل جیرفت و نهاد های مستقل جیرفت

به نقل از وب خبرگزاری استان جیرفت:

1:سازمان جهاد کشاورزی (سال1344)

2: سازمان صنعت و معدن و تجارت جنوب کرمان (سال 1388)

3:اداره کل شیلات جنوب کرمان (سال 1384)

4: اداره کل دامپزشکی(1385)

5:اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری جنوب کرمان (1376)

6: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان (1387)

7:اداره کل راه وشهرسازی جنوب کرمان (1385) و قابل ذکر است جنوب در سال 90 مسکن و شهرسازی هم مستقل شد

8:اداره کل اب و خاک جنوب کرمان (1380)

9:فرماندهی پلیس راه جنوب کرمان (1391)

10:اداره کل امور عشایری جنوب کرمان (1379)

11: شرکت شهرک های صنعتی جنوب کرمان (1390)

12: خبرگزاری تین نیوز جنوب کرمان

13: خبرگزاری فارس جنوب کرمان

14:اداره کل بیمه و خدمات درمانی جنوب

15: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

16: بانک کشاورزی جنوب استان کرمان

17: بانک تجارت مدیریت شعب جنوب استان

18:سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان

19:دانشگاه دولتی جیرفت

۲۰: اتاق بازرگانی جنوب کرمان

و همچنین ادارات : ثبت و احوال . اموزش و پرورش . پایانه و حمل و نقل . هواشناسی . بهزیستی . ورزش و جوانان . فرماندهی انتطامی در حال ارتقا میباشند

اگر هم چیزی از قلم انداختم بهم بگید درستش کنم

لازم به ذکر است جیرفت با این همه اداره مستقل و نهاد های مستقل مرکزیتش قطعیه پس از دوستان خواهش میکنم نیان بگن جیرفت استان نمیشه چون اصلا این حرفشون منطقی نیست ! به خصوص بمی ها

+ نوشته شده در  شنبه چهارم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:51  توسط بچه های کهنوج  | 

استقلال اداره کل پزشکی قانونی در جنوب کرمان

فرماندار جیرفت گفت: استقلال اداره کل پزشکی قانونی در جنوب کرمان بهترین گزینه برای رفع یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم منطقه است.

خبرگزاری فارس: استقلال اداره کل پزشکی قانونی در جنوب کرمان

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، ابراهیم غنچه‌پور در نشست بررسی مشکلات پزشکی قانونی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در این شهرستان اظهار داشت: جنوب کرمان با وسعت 52 هزار کیلومتر و جمعیت حدود یک میلیون نفر 50 درصد جمعیت استان کرمان را تشکیل می‌دهد و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آن چند برابر شهرهای شمالی استان کرمان است.

وی افزود: در بسیاری از عرصه‌ها به ویژه با تلاش‌های دولت‌های نهم و دهم رشد خوبی در منطقه جنوب کرمان حاصل شده است، اما در برخی عرصه‌ها حتی در برابر کم‌ترین انتظارات و توقعات مردم نتوانستیم، کوچکترین زمینه و جایگاهی برای آن فراهم کنیم.

غنچه‌پور یکی از این عرصه‌ها را چگونگی وضعیت پزشکی قانونی در جنوب به مرکزیت شهرستان جیرفت ذکر و تصریح کرد: با وجود محرومیت‌ها و بی‌‌مهری‌هایی که نسبت به این منطقه در ادوار گذشته صورت گرفته، نبود اداره پزشکی قانونی نیز مزید بر علت شده است.

وی با اشاره به مشکلات عدیده اداره پزشکی قانونی ابراز داشت: با توجه به طایفه‌ای بودن و قومیت‌گرایی در منطقه جنوب کرمان و شرایط خاص آن نیاز به این مرکز به شدت احساس می‌شود.

غنچه‌پور عنوان کرد: نبود پزشک زن، کادر اداری، فضای فیزیکی، سردخانه و تجهیزات و امکانات کافی از جمله مهم‌ترین این مشکلات است که می‌طلبد با توجه به وفاداری منطقه جنوب کرمان به نظام مقدس جمهوری اسلامی آن‌ها را برطرف کرد.

فرماندار جیرفت با توجه به اولویت‌بندی تخصیص 12 درصد اعتبارات شهرستانی گفت: با توجه به مشکلات عمده در این شهرستان نمی‌توانیم، اعتبار کافی برای رفع این مشکل اختصاص دهیم.

غنچه‌پور تنها راه چاره این معضل را استقلال اداره کل پزشکی قانونی منطقه جنوب کرمان دانست و بیان داشت: استقلال آن بهترین گزینه برای رفع یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم منطقه است

+ نوشته شده در  جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:46  توسط بچه های کهنوج  | 

احداث سالن تشریح در جیرفت / عدم راه‌اندازی اداره پزشکی قانونی در عنبرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، عباس آمیان در نشست بررسی مشکلات پزشکی قانونی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در این شهرستان سازمان پزشکی قانونی را سازمانی نوپا خواند و اظهار داشت: این سازمان در زمانی به استقلال رسیده که امکانات پایه اعتباری به آن بسیار کم اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این اعتبارات با وظایف این سازمان به هیچ وجه همخوانی ندارد، افزود: مطالبات به حق مردم به ویژه در سال‌های‌ اخیر در زمینه‌های حقوقی و پزشکی قانونی نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است که بار آن نیز بر عهده سازمان است.

آمیان با بیان اینکه فضای فیزیکی مراکز پزشکی قانونی در کل استان کرمان در شرایط بسیار بدی است، تصریح کرد: در شهر کرمان باید 10 هزار مترمربع فضای فیزیکی برای اداره کل پزشکی قانونی وجود ‌داشته باشد، اما تنها یک ساختمان بهسازی شده با 2 هزار مترمربع در این شهر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سایر شهرستان‌‌‌های بزرگ استان کرمان نیز با کمبود فضا مواجه هستیم، ابراز داشت: در برخی شهرستان‌های استان کرمان نیز اداره پزشکی قانونی وجود ندارد.

آمیان عنوان کرد: با توجه به اینکه تا پیش از تأسیس سازمان پزشکی قانونی کشور کارهای تدارکاتی و پشتیبانی این مراکز توسط دادگستری انجام می‌گرفت و هم‌اکنون در بخش نیروی انسانی نیز با مشکل مواجه شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان گفت: با استقلال سازمان تنها پست‌های پزشکی قانونی به آن منتقل شدند و همین امر موجب بروز نواقصی در چارت سازمانی شده است که در راستای اصلاح آن تلاش می‌کنیم.

آمیان بیان داشت: در مورد شهرستان عنبرآباد نیز از سازمان درخواست تخصیص اعتبار لازم برای راه‌اندازی اداره پزشکی قانونی شده است، اما سازمان اعلام کرده است که در چارت ما این شهرستان پیش‌بینی نشده است.

وی اذعان داشت: چارت اصلاح شده حدود چند سال است به دفتر معاونت نیروی انسانی ریاست‌ جمهوری ارسال شده، اما تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

آمیان خاطرنشان کرد: جیرفت سومین شهرستان آماری استان کرمان است که با ابراز تأسف دارای ساختمانی فرسوده که بازسازی هم نشده است که تلاش می‌شود، علاوه بر بهسازی همین ساختمان فضای دیگری نیز به آن افزوده شود.

وی با اشاره به اینکه 70 میلیون تومان اعتبار برای بهسازی ساختمان اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان اختصاص داده شده است، اظهار داشت: 50 میلیون تومان از همین اعتبار به شهرستان جیرفت اختصاص یافته است.

آمیان با اشاره به اینکه همچنین با پیگیری‌های فراوان پروژه احداث ساختمان سالن تشریح شهرستان جیرفت در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: پس از حدود 1.5 سال مراحل طراحی اولیه، معماری و تأسیسات آن هفته قبل به تصویب رسیده است.

وی پروژه سالن تشریح را از پروژه‌های استانی سفر ریاست جمهوری خواند و افزود: امیدواریم با تلاش‌های فرمانداری و نماینده جیرفت هرچه سریع‌تر این اعتبار اختصاص داده شود.

آمیان میزان حقوق کارکنان اداره پزشکی قانونی را به میزان سایر کارکنان ذکر و عنوان کرد: این مسئله پیش از این نیز در مجلس شورای اسلامی مطرح شده، اما اگر معضل فوق‌العاده خاص آنان برطرف نشود با نگهداری همین کارکنان نیز مشکل پیدا می‌کنیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان با اشاره به اینکه با ابراز تأسف سازمان پزشکی قانونی رده حفاظتی ندارد، گفت: تاکنون موفق نشده‌ایم که این رده را از قوه قضائیه یا دفتر ریاست جمهوری اخذ کنیم به همین دلیل می‌طلبد، اداره‌های پزشکی قانونی با تعامل با نیروی انتظامی این مشکل را برطرف کنند.

آمیان در شهرستان‌های رفسنجان، سیرجان و بم پزشک زن در این مراکز مستقر شده است، بیان داشت: در تلاش هستیم تا این مشکل را برای شهرستان جیرفت با توجه به اینکه مرکز جنوب کرمان به شمار می‌رود، رفع شود.

وی ابراز داشت: بیشترین اعتبارات در سال گذشته به مواد مصرفی و آزمایشگاهی اختصاص یافته و تنها یک سوم آن به نیروی انسانی اختصاص داده شده است.

آمیان با اشاره به اینکه قیمت تمام مواد مصرفی حدود 2.5 برابر و برخی نیز 10 برابر افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: اعتبارات تخصیص یافته در سال جاری یک سوم سال گذشته است و همین امر موجب بروز مشکلات بسیاری شده است.

+ نوشته شده در  جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:41  توسط بچه های کهنوج  | 

شمارش معکوس برای افتتاح فرودگاه جیرفت

با بازدید و پیگیری‌های استاندار کرمان شمارش معکوس برای افتتاح فرودگاه شهرستان جیرفت آغاز شد.

خبرگزاری فارس: شمارش معکوس برای افتتاح فرودگاه جیرفت

به گزارش خبرگزار فارس از جیرفت، اسماعیل نجار استاندار کرمان پیش از ظهر امروز از عملیات اجرایی روند تعریض باند فرودگاه شهرستان جیرفت بازدید کرد.

در این بازدید عباسعلی یزدانپناه مدیر فرودگاه شهرستان جیرفت اظهار داشت: اعتبار تعریض باند فرودگاه جیرفت 7 میلیارد تومان است که 5 و نیم میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی افزود: از این میزان اعتبار 1 میلیارد و 100 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 1 میلیارد و 900 میلیون تومان از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها اختصاص داده است.

یزدانپناه تصریح کرد: چون اتمام این پروژه طول کشید هزینه‌های اتمام آن به بیش از 8 و نیم میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به میزان افزایش باند فرودگاه جیرفت خاطرنشان کرد: در راستای تعریض باند فرودگاه طول باند از 2 هزار و 200 متر به 3 هزار و 400 متر و همچنین عرض آن از 30 متر به 45 متر افزایش می‌یابد که با شانه آسفالته به 60 متر می‌رسد.

به گزارش فارس، تاکنون بیش از 2 کیلومتر از باند فرودگاه جیرفت آسفالت شده و آماده بهره‌برداری است که این میزان پیشرفت کار باید بیشتر افزایش یابد

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:14  توسط بچه های کهنوج  | 

نمایشگاه دائمی اصناف در جیرفت کلنگ‌زنی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت اسماعیل نجار استاندار کرمان صبح امروز در آیین کلنگ‌زنی نمایشگاه دائمی اصناف و مجتمع تجاری اصناف در این شهرستان اظهار داشت: 3 هزار میلیارد تومان در بخش صنعتی و معدنی در استان کرمان در حال اجرا است.

وی افزود: نقش بازار در جامعه کلیدی است و بر همین اساس تا جایی که بتوانیم در این زمینه کمک می‌کنیم.

علی میرکهنوج رئیس مجمع امور صنفی جیرفت نیز در حاشیه آغاز به کار احداث نمایشگاه دائمی در این شهرستان با بیان اینکه این طرح عام‌المنفعه در جنوب کرمان است، اظهار داشت: این نمایشگاه در زمینی با مساحت 50 هزار متر مربع احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبار اولیه این مکان یک‌میلیارد ریال است، افزود: نمایشگاه دائمی جیرفت با 400 غرفه نمایشگاه، انبار، غرفه، سردخانه، مجتمع تجاری، پارکینگ و نمازخانه و مجتمع بزرگ تجاری با سرمایه‌گذاری اصناف با ایجاد فضای سبز، مکان تفریحی، رستوران و فضای اداری احداث می‌شود.

استاندار کرمان از روند احداث مصلای شهرستان جیرفت نیز بازدید کرد.

حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه جیرفت در این بازدید، گفت: این مصلا در 80 هزار متر مربع احداث، و 57 هزار متر مربع از این مساحت برای زیربنای مصلا در نظر گرفته شده است

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:12  توسط بچه های کهنوج  | 

بازدید وزیر ارشاد از روند ساخت مصلای جیرفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز سفر به شهرستان جیرفت از مصلای در حال احداث جیرفت بازدید کرد.
خبرگزاری فارس: بازدید وزیر ارشاد از روند ساخت مصلای جیرفت
به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز پس از ورود به شهرستان جیرفت در مزار شهدای گمنام جیرفت با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به مقام شامخ شهدای دوران دفاع مقدس ادای احترام کرد.

حضور در همایش یادمان ولایت، بازدید از پروژه‌های فرهنگی در حال ساخت و دیدار با هنرمندان و مسئولان استان کرمان و جیرفت از دیگر برنامه‌های سفر وزیر ارشاد به جیرفت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مصلای در حال احداث شهرستان جیرفت بازدید کرد.

حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه جیرفت در این بازدید اظهار داشت:مصلای جیرفت در 80 هزار متر مربع با فضای کاربری فرهنگی در حال احداث است.

وی افزود: 57 هزار متر مربع از مساحت فوق برای زیربنای مصلا در نظر گرفته شده است

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:5  توسط بچه های کهنوج  |